Utrudnienia w ruchu drogowym od dnia 10.07.2019 r. do dnia 16.07.2019 r.10.07.2019

Utrudnienia w ruchu drogowym od dnia 10.07.2019 r. do dnia 16.07.2019 r.

10.07.2019

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że w terminie od dnia 10.07.2019 r. do dnia 16.07.2019 r. planowane są następujące prace powodujące utrudnienia w ruchu drogowym:
 
1)      Kontynuowane będą prace polegające na przebudowie chodnika na Al. Niepodległości na odcinku od ul. Goyki do ul. Pokorniewskiego. W związku z prowadzonymi pracami możliwe będzie czasowe zajęcia prawego pasa ruchu w kierunku Gdyni.
 
2)       Kontynuowane będą prace związane z przebudową ul. Wejherowskiej oraz ul. Łowickiej. W związku z prowadzonymi pracami:
-  przywrócono do ruchu dotychczas zamknięty odcinek ul. Wejherowskiej,
- przywrócono ruch jednokierunkowy na ul. Małopolskiej (odcinek od Wejherowskiej do Łużyckiej),
- całkowicie zamknięto ul. Wejherowską na odcinku od ul. Małopolskiej do ul. Mazowieckiej.
W związku z koniecznością zapewnienia bezpiecznego przejazdu po trasie objazdu, który prowadzi ul. Małopolską a następnie ul. Kujawską na omawianych ulicach wprowadzone zostały miejscowe zakazany zatrzymywania się. Kierowców prosimy o dostosowanie się do obowiązującej, czasowej organizacji ruchu.
 
3)       Kontynuowane będą prace budowlane przy remoncie drugiej części wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu Al. Niepodległości w Sopocie, pomiędzy ulicą Haffnera i ulicą Wejherowską.
Prace wymagały zajęcia dwóch pasów Al. Niepodległości na kierunku do Gdańska. Ruch odbywa się jednym pasem w kierunku Gdyni oraz jednym w kierunku Gdańska. Dodatkowo zamknięto przejście dla pieszych przez Aleję Niepodległości na wysokości ul. Wejherowskiej oraz przejście przez ul. Wejherowską przy wiadukcie. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ulicą Wejherowską pracuje w trybie żółtym pulsującym.
 
4)      Kontynuowane będą prace polegające na przebudowie ulicy Zacisze. W związku z pracami w godzinach 6-14 wystąpić mogą czasowe wyłączenia jezdni na odcinku od posesji nr 18 do nr 30.
 
5)      Od dnia 10 lipca rozpoczną się prace polegające na budowie przyłącza sieci ciepłowniczej na wysokości skrzyżowania ulicy Chodowieckiego i Malczewskiego.
Na czas prac wprowadzone zostanie całkowite zamknięcie ulicy Chodowieckiego przy ul. Malczewskiego. Objazd ulicą Księżycową. Zakończenie prac planowane jest na dzień 19 lipca.
 

metryczka


Wytworzył: Bartłomiej Ellwardt (10 lipca 2019)
Opublikował: Tomasz Kamiński (10 lipca 2019, 10:31:12)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 203