Utrudnienia w ruchu drogowym od dnia 03.07.2019 r. do dnia 09.07.2019 r.04.07.2019

Utrudnienia w ruchu drogowym od dnia 03.07.2019 r. do dnia 09.07.2019 r.

04.07.2019

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że w terminie od dnia 03.07.2019 r. do dnia 09.07.2019 r. planowane są następujące prace powodujące utrudnienia w ruchu drogowym: 
  
1) Kontynuowane będą prace polegające na przebudowie chodnika na Al. Niepodległości na odcinku od ul. Goyki do ul. Pokorniewskiego. W związku z prowadzonymi pracami możliwe czasowe zajęcia prawego pasa ruchu w kierunku Gdyni 
  
2) Kontynuowane będą prace związane z przebudową ul. Wejherowskiej oraz ul. Łowickiej. W związku z prowadzonymi pracami: 
-  przywrócono do ruchu dotychczas zamknięty odcinek ul. Wejherowskiej, 
- przywrócono ruch jednokierunkowy na ul. Małopolskiej (odcinek od Wejherowskiej do Łużyckiej), 
- całkowicie zamknięto ul. Wejherowską na odcinku od ul. Małopolskiej do ul. Mazowieckiej. 
W związku z koniecznością zapewnienia bezpiecznego przejazdu po trasie objazdu, który prowadzi ul. Małopolską a następnie ul. Kujawską na omawianych ulicach wprowadzone zostały miejscowe zakazany zatrzymywania się. Kierowców prosimy o dostosowanie się do obowiązującej, czasowej organizacji ruchu.
  
3) Kontynuowane będą prace budowlane przy remoncie drugiej części wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu Al. Niepodległości w Sopocie, pomiędzy ulicą Haffnera i ulicą Wejherowską. 
W związku z pracami wyłączono z użytkowania:  chodnik oraz jeden, prawy pas jezdni na kierunku do Gdańska.  Dodatkowo zamknięte zostało przejście dla pieszych przez Aleję Niepodległości na wysokości ul. Wejherowskiej oraz przejście przez ul. Wejherowską przy wiadukcie. Powyższe pozwoliło, dla zwiększenia przepustowości, wyłączyć sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ulicą Wejherowską. 
  
Od dnia 8 lipca wprowadzona zostanie zmieniona organizacji ruchu polegająca na zajęciu dwóch pasów Al. Niepodległości na kierunku do Gdańska. Ruch odbywać się będzie jednym pasem w kierunku Gdyni oraz jednym w kierunku Gdańska. Utrzymane zostanie zamknięcie przejścia dla pieszych przez Aleję Niepodległości na wysokości ul. Wejherowskiej oraz przejścia przez ul. Wejherowską przy wiadukcie. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ulicą Wejherowską pracować będzie w trybie żółtym pulsującym.

metryczka


Wytworzył: Bartłomiej Ellwardt (4 lipca 2019)
Opublikował: Tomasz Kamiński (4 lipca 2019, 08:29:08)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 242