Utrudnienia w ruchu drogowym od dnia 26.06.2019 r. do dnia 02.07.2019 r.25.06.2019

Utrudnienia w ruchu drogowym od dnia 26.06.2019 r. do dnia 02.07.2019 r.

25.06.2019


Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że w terminie od dnia 26.06.2019 r. do dnia 02.07.2019 r. planowane są następujące prace powodujące utrudnienia w ruchu drogowym:
 
 
1)       Kontynuowane będą prace polegające na przebudowie chodnika na Al. Niepodległości na odcinku od ul. Goyki do ul. Pokorniewskiego. W związku z prowadzonymi pracami możliwe czasowe zajęcia prawego pasa ruchu w kierunku Gdyni
 
2)        Planowane są prace polegające na przebudowie chodnika na Al. Niepodległości na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. 23 Marca. W związku z prowadzonymi pracami możliwe czasowe zajęcia prawego pasa ruchu w kierunku Gdańska.
 
3)        Kontynuowane będą prace polegające na budowie ścieżki rowerowej w Alei Wojska Polskiego na odcinku:
 
- od ul. Chrobrego do ul. Na Wydmach
     W związku z prowadzonymi pracami na ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Na Wydmach do ul. Jana Kilińskiego wydzielono po prawej stronie jezdni dwukierunkową drogę rowerową oraz po stronie numerów parzystych wprowadzono zakaz zatrzymywania się.
 
 - od wejścia na plażę nr 37 (wysokość hotelu Marriott ) do granicy z miastem Gdańsk. W związku z pracami na ww. odcinku wprowadzono całkowite zamknięcie drogi rowerowej z jednoczesnym wyznaczeniem objazdu ul. Bitwy pod Płowcami a następnie ulicą Jelitkowską w Gdańsku.
 
Dnia 27.06 br. (czwartek) planowane jest zakończenie ww. prac i przywrócenie stałej organizacji ruchu w godzinach popołudniowych.
 
4)        Kontynuowane będą prace związane z przebudową ul. Wejherowskiej oraz ul. Łowickiej. W związku z prowadzonymi pracami:
-  przywrócono do ruchu dotychczas zamknięty odcinek ul. Wejherowskiej,
- przywrócono ruch jednokierunkowy na ul. Małopolskiej (odcinek od Wejherowskiej do Łużyckiej),
- całkowicie zamknięto ul. Wejherowską na odcinku od ul. Małopolskiej do ul. Mazowieckiej.
W związku z koniecznością zapewnienia bezpiecznego przejazdu po trasie objazdu, który prowadzi ul. Małopolską a następnie ul. Kujawską na omawianych ulicach wprowadzone zostały miejscowe zakazany zatrzymywania się. Kierowców prosimy o dostosowanie się do obowiązującej, czasowej organizacji ruchu.
 
5)        Kontynuowane będą prace budowlane przy remoncie drugiej części wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu Al. Niepodległości w Sopocie, pomiędzy ulicą Haffnera i ulicą Wejherowską.
W pierwszym etapie wyłączono z użytkowania:  chodnik oraz jeden, prawy pas jezdni na kierunku do Gdańska.  Dodatkowo zamknięte zostało przejście dla pieszych przez Aleję Niepodległości na wysokości ul. Wejherowskiej oraz przejście przez ul. Wejherowską przy wiadukcie. Powyższe pozwoliło, dla zwiększenia przepustowości, wyłączyć sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ulicą Wejherowską.

metryczka


Wytworzył: Krystian Rychter (25 czerwca 2019)
Opublikował: Rychter Krystian (26 czerwca 2019, 08:10:53)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 203